Història

El Festival Internacional de música i dansa de Les Preses, organitzat des dels seus inicis pel Cercle de Cultura Tradicional i Popular Marboleny, neix el 1983 i fins el 1995 té una durada de dos dies. El 1995 amplia la programació fins als 4 dies de festival i potencia la participació dels joves. I al 2002 el festival té la seva major reestructuració i passa a denominar-se Ésdansa.

Després de celebrar el 25è aniversari el 2007, i amb la marca Ésdansa consolidada, s’inicia un període de renovació. El festival creix i passa a configurar la seva programació al llarg de sis dies. Durant quatre anys (2008-2011) Ésdansa treballa per convertir-se en un motor per la creació, la producció i exhibició de la dansa catalana d’arrel tradicional, impulsant la renovació i innovació dins del sector i sense oblidar les propostes internacionals.

A partir del 2012 Ésdansa inicia un nou full de ruta (2012-2015). El nou projecte és continuista amb els objectius del festival, i situa la participació del públic en un lloc destacat.

Aquest 2016 el festival obre un nou període de quatre anys (2016-2019), una nova etapa amb l’objectiu de consolidar Ésdansa com el referent i el punt de trobada del país a l’entorn de la dansa d’arrel tradicional.

Mica en mica Ésdansa va consolidant noves línies de programació i amplia el ventall de les propostes que ofereix sempre amb la voluntat d’aproximar la dansa d’arrel tradicional a nous públics. Amb els anys el festival ha demostrat la seva capacitat de renovar-se i adaptar-se a les noves circumstàncies. Ésdansa és avui un segell propi que identifica i potencia la dansa d’arrel tradicional com un treball creatiu actual. Ésdansa s’ha convertit en el festival referent de dansa de llenguatge tradicional.

Tots els grups que han participat al festival queden recollits a continuació.

 

2000 - 2014
2014

COMPANYIES

Els cants de l’estepa – Sibèria

Guadalupe Omexochitl – Mèxic

Kasama – Gàmbia

Kepa Junkera + Tururut Bonaigua

Manuel Acosta – Bolívia

Marboleny Cos de Dansa – Catalunya

Marboleny Escola i Jove – Catalunya

Partners – Bulgària

Sangre Mulata – República Dominicana

Snutki – Polònia

Stukat del Bolet – Catalunya

PROGRAMA

Programa Ésdansa 2014

CARTELL

Cartell Ésdansa 2014

PROGRAMA ÉSDANSA’T

Programa Ésdansa’T 2014

2013

COMPANYIES

Absolutely Legless – Irlanda

Danzares Latinoamericanos –  Xile

Esbart Santa Tecla de Tarragona – Catalunya

Folkestra Addicional – Catalunya

Jallmay Alto Folclor – Perú

Jonce Hristovski – Macedònia

Marboleny Cos de dansa – Catalunya

Marboleny Escola i Jove – Catalunya

Muhra & Senju – Japó

Pele Pele – Swazilàndia

Stukat del Bolet – Catalunya

PROGRAMA

Programa Ésdansa 2013

CARTELL

Cartell Ésdansa 2013

PROGRAMA ÉSDANSA’T

Programa Ésdansa’T 2013

2012

COMPANYIES

Aires d’Andratx – Mallorca

Balkaria – República de Kabardino-Balkària

Ballet Folklòric de la Companyia Nacional de dansa Belize – Belize

Bauma – Catalunya

Bert – Armènia

Compañía de danzas argentinas – Argentina

Esbart Joaquim Ruyra + Cobla Catalana dels Sons Essencials – Catalunya

Grup de Dansa l’Alcúdia – L’Alcúdia

Jaume Arnella – Catalunya

La Principal de Salarsa – Catalunya

Malakaton – Catalunya

Marboleny Cos de Dansa – Catalunya

Marboleny Escola i Jove – Catalunya

Pédexumbo – Portugal

Samfaina de Colors – Catalunya

Saragatona – Terres de l’Ebre, Catalunya

Shilpagya – Índia

Stukat del Bolet – Catalunya

Zazaribaoca – Veneçuela

PROGRAMA

Programa Ésdansa 2012

CARTELL

Cartell Ésdansa 2012

PROGRAMA ÉSDANSA’T

Programa Ésdansa’T 2012

2011

COMPANYIES

Amawumbo – Zimbawe

Amazonia – Brasil

Cia D’Arrel Dansa – La Ventafocs – Catalunya

Kornichka – Eslovàquia

Krinichka – Bielorrússia

KTF – Indonèsia

Lídia Pujol – Els amants de Lilith (fragment) – Catalunya

Marboleny – COMTE ARNAU – Catalunya

Marboleny Escola i Jove – Catalunya

Pédexumbo – Sergio Cobos – Galícia

Pep Gimeno Botifarra – País Valencià

Sergi Ramis – Taller de percussió corporal – Catalunya

Set de Folk – Catalunya

Stukat del Bolet – Catalunya

Txarangö – Welcome to Clownia – Catalunya

Zacatecas – Mèxic

PROGRAMA

Programa Ésdansa 2011

CARTELL

Cartell Ésdansa 2011

2010

COMPANYIES

Ball de Cercolets del Seguici Popular de les Festes de Santa Tecla de Tarragona – Catalunya

Ball de Valencians del Seguici Popular de les Festes de Santa Tecla de Tarragona – Catalunya

Ballet Las Américas – Colòmbia

Bastoners del Seguici Popular de Barcelona – Catalunya

Crane – Uganda

Ergyron – República de Txukotka

Esbart Marboleny – Catalunya

Esbart Sant Martí de Barcelona + Jordina Biosca – Catalunya

Formosa Aboriginal Song & Dance Troupe – Taiwan

Kosta Abrasevic – Sèrbia

La criatura verda – Catalunya

La Principal de Salarsa – Catalunya

La Tarasca del Seguici Popular de Barcelona – Catalunya

Mirna i Xavi Múrcia – Catalunya

Muthiko Alaiak – Navarra

Pédexumbo – Portugal

Randellaires – Catalunya

Sherpah – Catalunya

Societat Doctor Alonso – Catalunya

Stukat del Bolet – Catalunya

PROGRAMA

Programa Ésdansa 2010

CARTELL

Cartell Ésdansa 2010

2009

COMPANYIES

3 de Xauxa – Catalunya

Ball de Cavallets, Gegants i Mulassa de Sant Feliu de Pallerols – Catalunya

Burman Flash – Catalunya

Cavallets Cotoners del Seguici Popular de Barcelona – Catalunya

Cavalls de Menorca – Menorca

Col·lectiu Sopa de Pedres – Catalunya

Un Yul Mask Dance – Corea del Sud

Colla de la Vila – Eivissa

Humanizarte – Equador

Esbart Marboleny + Mirna i Xavi Múrcia

Esbart Marboleny + Stukat

African Tumbas – Kènia

Manas – Kirghizstan

Marta Rius i Les noves dones de la bella cançó – Catalunya

Mulassa Feixuga del Vendrell – Catalunya

Mulassa i Mulassa Petita de Valls – Catalunya

Les As du Benin – República de Benín

República de Bulgària – Rosna Kitka

Ruc de La Granada – Catalunya

Set de Folk – Catalunya

Turcs i Cavallets del Seguici Popular de les Festes de Santa Tecla de Tarragona – Catalunya

PROGRAMA

Programa Ésdansa 2009

CARTELL

Cartell Ésdansa 2009

2008

COMPANYIES

Abdalla Bitar – Síria

Aires d’Andratx – Mallorca

An Zhishun – Xina

Belda i el Conjunt Badabadoc – Catalunya

De Calaix – Catalunya

Djiguiya – Burkina Faso

Elai-Alai Dantza Taldea – País Basc

Esbart Joaquim Ruyra – Blanes, Catalunya

Esbart Marboleny – Catalunya

Esbart Rocasagna – Gelida, Catalunya

Esbart Sant Martí – Barcelona, Catalunya

Estampa Baturra – Aragó

Grup de Dansa L’Alcúdia – València

Mecsek – Hongria

Podillya – Ucraïna

Samfaina de colors – Catalunya

Saragatona – Terres de l’Ebre, Catalunya

Set de Folk – Catalunya

Sol i Serena – Catalunya

Zazaribacoa – Veneçuela

PROGRAMA

Programa Ésdansa 2008

CARTELL

Cartell Ésdansa 2008

2007

COMPANYIES

BALLET DE VERACRUZ – Mèxic

AKUTAGAWA TAIKO CLUB – Japó

AMBAKAILA – Isla Antigua – Antigua i Barbuda

Ballet Pilmayquen – Argentina

BANDA SAGANA – Occitania

BATIMBO – Burundi

COBLA CIUTAT DE GIRONA – Catalunya

COLLA DE LA VILA – Eivissa

El Pont d’Arcalís – Catalunya

ENOSI PONTION POLICHNIS – Grècia

Esbart Marboleny – Catalunya

Rauxa – Catalunya

SHEVARDENI – Geòrgia – GEORGIAN NATIONAL DANCE COMPANY OF CHILDREN

PROGRAMA

Programa Ésdansa 2007

CARTELL

Cartell 2007

2006

COMPANYIES

BIAWENA – Polònia

KERALA KATHAKALI CENTRE – India

ARAVOT HAYASTAN – Armènia

ASAMBLEA FOLKLÓRICA YARUGÜA – Hondures

CANÇONS DE RIUDAURA – Catalunya

Dijous Paella – Catalunya

ESBART MARBOLENY – Marboleny

ESBART MOLLET – Mallorca

SELENGA – Buràtia

SUKINANG DANCE GROUP – Camerun

TAMBORES DE TERUEL – Teruel (Aragó)

TELÓN ABIERTO – Cuba

PROGRAMA

Programa Ésdansa 2006

2005

COMPANYIES

BEI PU ELEMENTARY ABORIGINAL GROUP – Taiwan

EGE FOLK, ANATOLIAN FOLK DANCE GROUP – Turquia

LA CARRAU – Catalunya

BAFOTE, BALLET FOLKLÓRICO DE TEMUCO – Xile

BALLET FOLKLÓRICO KOETÏ – Paraguai

CANÇONS DE LA GUERRA – Catalunya

COMPANYIA ESTATAL OIRATY (República Autònoma dels Calmucs) – Calmúquia

ESBART MARBOLENY – Catalunya

CAPELLA DE SANT ESTEVE D’OLOT + ESBART MARBOLENY

ESBART MOLLET – Catalunya

ESBART SANT MARTÍ DE L’ATENEU TORRELLENC DE TORRELLES DE LLOBREGAT – Catalunya

JAUME ARNELLA – Catalunya

LA NOVA EUTERPE

SBANDIERATORI DUCATO CAETANI CITTA`DI SERMONETA – Itàlia

TE WHANAU A APANUI KAPAHAKA – Nova Zelanda

PROGRAMA

Dijous, 25/8/2005

19:30h – Sala d’actes de l’Ajuntament de les Preses – PRESENTACIÓ DEL LLIBRE “CANÇONS POPULARS DE LA HISTÒRIA DE CATALUNYA” de Xavier Roviró, Ignasai Roviró, Jaume Aiats i Valentí Girbau del Grup de Recerca Folklòrica d’Osona.

22:00h – Carpa Ésdansa – TROBADA DE CANTADORS I SONADORS 2005. CANÇONS POPULARS DE LA HISTÒRIA DE CATALUNYA

Divendres, 26/8/2005

22:00h – Recinte Ésdansa – DANSA CATALANA D’ARREL TRADICIONAL

Esbart Marboleny + Orquestra de la Capella de Música de Sant Esteve d’Olot – Contradanses i minuets de l’arxiu musical de l’Església de Sant Esteve d’Olot

Esbart Sant Martí de l’Ateneu Torrellenc de Torrelles de Llobregat – Llibre Vermell

Esbart Mollet – Temps de Llegendes

Aires de la Terra Alta

00:00h – Carpa Ésdansa – NIT ÉSDANSA

Nova Zelanda – Te Whanau a Apanui Kapahaka Group

Turquia – Ege Folk, Anatolian Folk Dance Group

Dissabte, 27/8/2005

18:00h – Pl. Clarà a Pl. del Carme – Olot – FESTA CARRER A OLOT

Itàlia – Sbandieratori Ducato Caetani Citta’ di Sermoneta
+ tots els grups que participen a l’Ésdansa 2005

22:00h – Recinte Ésdansa – DANSA INTERNACIONAL D’ARREL TRADICIONAL

República Autònoma dels Calmucs – Companyia Estatal Oiraty

Xile – Bafote, Ballet Folklórico de Temuco

Te Whanau a Apanui Kapahaka Group – Nova Zelanda

Esbart Marboleny

00:00h – Carpa Ésdansa – NIT ÉSDANSA

República de Xina a Taiwan – Bei pu Elementary Aboriginal Group

La Carrau

Diumenge, 28/8/2005

19:00h – Pl. Mn J. Pagès a Recinte Ésdansa (Gratuït) – FESTACARRER A LES PRESES

Itàlia – Sbandieratori Ducato Caetani Citta’ di Sermoneta

20:00h – Recinte Ésdansa – DANSAJOVE

República de Paraguay – Ballet Folklórico Koetï

República Xina a Taiwan – Bei pu Elementary Aboriginal Dance

Turquia – Ege Folk, Anatolian Folk Dance Group

Esbart Marboleny Jove, Infantil i Escola de dansa

2004

COMPANYIES

Aïsha – Catalunya

Companyia nacional de dansa Juventuts del Daguestan – República del Daguestan

Conjunt Folklòric Ruschukliyche – Bulgària

Esbart Dansaire de Rubí – Catalunya

Esbart Marboleny – Catalunya

Esbart Mediterrània – (Figueres) Catalunya

Esbart Sant Martí – (Barcelona) Catalunya

Gertrudis – Catalunya

Joan Bosch i Cros, en Surracans – Catalunya

Lanxi Shaolin Whushu Ensemble – Xina

Real Coro “Toxos e Froles” – Galícia

Safakina – Nigèria

Volktanzkreis Hitzendorf – Àustria

 

PROGRAMA

Dijous, 26/8/2004

19:30 h – Ajuntament de Les Preses – Presentació del Llibre “Les Cançons de’n Surracans”

22:00 h – Carpa ÉsDansa – Trobada de Cantadors i Sonadors

CONCERT HOMENATGE AL CANTADOR JOAN BOSCH, EN SURRACANS

Concert amb la participació de diverses formacions interpretant la tradició oral del repertori d’en Joan Bosch i Cros, en Surracans

La Principal de Salarsa: Joan-Josep Mayans (veu i viola de roda), Agustí Pedrico (contrabaix), Albert Miquel (flauta), Josep Garcia (acordió), Jordi Estartús (fiscorn) i Jordi Senis (percussió).
Artur Blasco: Artur Blasco (veu i rabec) i Traudel (cítara).
Àngel Girona: Àngel Girona (veu i guitarra) i Glòria Calm (veu i flauta)
Jaume Arnella: Jaume Arnella (veu i guitarra), Rafel Sala (violoncel), Ferran Martínez (acordió) i Toni Oró (clarinet).

Divendres, 27/8/2004

22:00 h – Recinte Ésdansa – Dansa Catalana d’arrel tradicional

Esbart Mediterrània (Figueres) – La Cúpula dels somnis – Pre-estrena en motiu de l’any Dalí

Esbart Dansaire de Rubí – Jotes de la Catalunya Nova – Pre-estrena

Esbart Sant Martí (Barcelona) – Carlet

24:00 h – Carpa ÉsDansa – Nit Ésdansa

Àustria – Volktanzkreis Hitzendorf

Aïsha

Dissabte, 28/8/2004

18:00 h – Pl. Clarà a Pl. del Carme – Olot – FESTACARRER A OLOT

Galícia – Banda de Gaitas Agarimo del real Coro Toxos e Froles + tots els grups participants a l’Ésdana 2004

22:00 h – Recinte Ésdansa – Dansa internacional d’arrel tradicional

Nigèria – Safakina
Xina – Whushu
República del Daguestan – Juventuts
Esbart Marboleny

24:00h – Carpa ÉsDansa – Nit Ésdansa

Galícia – Banda de Gaitas Agarimo + Perfecto Feijoo del Real Coro Toxos e Froles
Gertrudis 

Diumenge, 29/8/2004

18:00 h – Recinte Ésdansa – Dansajove

Galícia – Perfecto Feijoo del Real Coro Toxos e Froles
Bulgària – Ruschukliyche
Esbart Marboleny juvenil, infantil i escola de dansa

20:00 h – Carpa ÉsDansa – Sopar de Comiat

 

 

2003

BALLET FOLKLÒRIC SARRIÀ – “Rodhe” (Catalunya)

ESBART MANRESÀ – VIDA DE RIU (Catalunya)

ELS D’EN SAMARRA (Catalunya)

ES FADRINS – Vall d’Aran (Catalunya)

ESBART MARBOLENY (Catalunya)

ESBART SANT MARTÍ DE TORRELLES DE LLOBREGAT – POBLE “una gent, una dansa, un poble…” (Catalunya)

FUNRAÍCES – Colòmbia

KRINICHKA – Bielorússia

MIRAS – República del Bashkorstan

SUKINANG DANCE GROUP – TXUKTXIS

SUN-HWA ARTS SCHOOL – Corea del Sud

 

PROGRAMA

Dijous, 21/08/2003

22:00 h – Plaça Major – TROBADA DE CANTADORS I SONADORS 2003

Memorial Fonso de Lliurona amb acordionistes i cantadors i els grups.

Els d’en Samarra i Tururut Bonaigua

23:30h – PISCINA MUNICIPAL – NIT ÉSDANSA

Corea del Sud – Sunhwa Arts School // txuktxi – Ergyon

 

Divendres, 22/8/2003

22:00h – Recinte Ésdansa – Dansa Catalana d’arrel tradicional

Esbart Sant Martí de Barcelona

22:00h – Recinte Ésdansa – DANSA CATALANA D’ARREL TRADICIONAL

Esbart Marboleny

Esbart Sarrià – Ballet Folklòric Sarrià – “Rodhe”

Esbart Manresà “Vida de riu”

Esbart St. Martí de Torrelles de Llobregat – “POBLE – una gent, una dansa, un poble…”

00:00h – Piscina Municipal – NIT ÉSDANSA

COLÒMBIA- Raices de Colombia

 

Dissabte, 23/8/2003

19:00h – OLOT – FESTACARRER

19:00 h – Recinte Ésdansa – Espectacles de grups internacionals de dansa tradicional
Esbart Marboleny
Ergyron – Península d’esquimals de Txuktxi
Tchayka – Rússia
Raíces – Colòmbia
Sun-Hwa Arts School – Corea del Sud

22:00h – PISCINA MUNICIPAL – NIT ÉSDANSA

 

Diumenge, 24/8/2003

12:00h – PLAÇA MAJOR – MOSTRA DE DANSES VIVES

Presentació del disc compacte “Danses i entremesos de la Garrotxa” – volum II.

22:00h – Recinte Ésdansa – DANSAJOVE

Krinishka – Bielorússia

Es Fadrins – Vall d’Aran

20:00h – casa de colònies -SOPAR DE COMIAT

 

2002
  • COMPAÑIA DE DANZAS FOLKLORICAS “RITMOS Y RAICES PANAMEÑAS” (Panamà)
  • ACADEMY DANCE COMPANY (Daguestan)
  • BERRIZTASUNA TALDEA (País Basc)
  • TOSUCUNA (Perú)

Dansajove:

  • JANOSICEK (Eslovàquia)
  • ORBALLO (Galícia)

Memorial Fonso de Lliurona:
PARTICIPANTS:
Quartet Els Tranquils

Nits dels Esbarts:
ESBART MEDITERRÀNIA
ESBART SANTA TECLA
ESBART MANRESÀ

2001
  • MARAGUAN (Cuba)
  • TEMUCO (Xile)
  • KRASNODAR (Rússia)

Dansajove:

  • BODEGA (Eivissa)
  • POLICROMIA MEXICANA (Mèxic)

 

Memorial Fonso de Lliurona:
PARTICIPANTS:
Jaume Arnella

2000
  • DANZAS VENEZUELA (Veneçuela)
  • 14 OKTOBAR (Iugoslàvia)
  • BALLET KASSOUMAYE PANORAMA DE DALIFORT (Senegal)

Dansajove:

  • HOLAJNICY (Polònia)
  • GRUPO FOLKLORICO ARAGONES OTERO DEL CID (Aragó)

 

Memorial Fonso de Lliurona:
PARTICIPANTS:
Borja Balsera (acordió)
Josep Pérez (acordió)
Manelic Sentís (acordió)
Marià Soy (violí)
Àngel Girona (cantador)
Jordi Ferrer (cantador)
LA NOVA EUTERPE Sebastià Bardolet (tenor)
Xavier Solà (tenor)
Jaume Aiats (baríton)
Manel Marsó (baix)

1983 - 1999
1999
  • VATRA DE KICHINEV (Moldàvia)
  • COMPAGNIE NATIONALE DE DANSE DE COTE D’IVOIRE. (Costa d’Ivori-Àfrica)
  • GRUP FOLKLÒRIC BERESTIE DE BREST (Bielorúsia)
  • RANG PUHAR (India)

Dansajove:

  • VATRA DE KICHINEV (Moldàvia)
  • LES MAINAIGES DE PLAN DE CUQUES (França)
  • COLLA SARDANISTA DOLÇA GARROTXA (Olot)
  • NANS DE LES PLANES
  • EL BURRO SAVI DE SANT ESTEVE D’EN BAS
  • ELS CAVALLETS DEL BARRI DE SANT CRISTÒFOR I MASBERNAT (Olot)

 

Memorial Fonso de Lliurona:
PARTICIPANTS:
Pere-Pau Jiménez (acordionista)
Borja Balcera (acordionista)
Peret Cabanyes (cantador)
Joan Barril (cantador)
Lluís Grabulosa (cantador)
Ministrils de l’Empordà (grup de Música Tradicional)

1998
  • ENSAMBLE FOLKLÓRICO DE CIUDAD JUÁREZ (Mèxic)
  • BALLET KASSOUMAYE PANORAMA DE DALIFORT (Senegal)
  • SANGMYUNG KOREA FOLK DANCE COMPANY (Corea del Sud)
  • CULTURAL TRADITIONAL RESEARCH CENTER (Grècia)
  • COBLA-ORQUESTA CADAQUÉS (Alt Empordà, Figueres)

Dansajove:

  • ESCOLA DE DANSA FOLKLÒRICA DE LA GARROTXA (Olot)
  • ESBART MANRESÀ JUVENIL (Manresa)
  • COLLA SARDANISTA FLOR DE FAJOL (Olot)
  • TAMBORERS DE L’ALBERA (L’Albera)

 

Memorial Fonso de Lliurona:
Presentació del llibre “Fonso de Lliurona, acordionista de l’Alta Garrotxa”, segona edició.
Establiment de les Beques Fonso de Lliurona.
PARTICIPANTS:
Manelic Sentís (acordionista)
Amadeu Rossell (acordionista)
Lluís Perramon (acordionista)
Peret Cabanyes (cantador)
Àngel Girona (cantador)
Tururut Bonaigua (grup de Música Tradicional)

1997
  • BALLET FOLKLÓRICO PILMAYQUEM (Argentina)
  • MISGAV DANCE GROUP (Israel)
  • BALLET JOVENTUT DEL DEJESTAN (República del Caucas, Rússia)
  • AGRUPACIÓN CULTURAL AGLAS DE MONTIJO (Badajoz, Extremadura)
  • COBLA-ORQUESTRA CADAQUÉS (Alt Empordà)

Dansajove:

  • GRUPO DE DANZAS DE ANNA MARIA MEJÍAS (Màlaga)
  • ESBART DANSAIRE DE FIGUERES (Figueres)
  • ESBART SANT MARTÍ DE TORRELLES (Torrelles del Llobregat)

 

Memorial Fonso de Lliurona:
Presentació del llibre “Fonso de Lliurona, acordionista de l’Alta Garrotxa”, primera edició.
PARTICIPANTS:
Pere Fosas (acordionista)
Lluís Perramon (acordionista)
Peret Cabanyes (cantador)
Joan Bosch Sucarrats (cantador)
Margarita i Nati Darré (cantadores)
L’Auzel (grup de Música Tradicional)
Sa Cobla (grup de Música Tradicional)

1996
  • GRUP SEMBLANTE ARAGONÉS (Saragossa)
  • NOVGOROD MOLONOST (Rússia)
  • MAZOWSZE KURPIE (Polònia)

Dansajove:

  • GRUPO FOLKLÓRICO SEMBLANTE ARAGONÉS (Saragossa)
  • ESBART SANTA TECLA (Tarragona)
1995
  • FUNDATJÂ CULTURALA CHIOCELUL (Romania)
  • GRUPPO FOLK PROLOCO
  • UNTZUETA EUSKAL DANTZA TALDEA (Euskadi)
  • OKUD RAD (Ex-iuguslavia)
  • GRUP REPRESENTATIU DE RÚSSIA

Dansajove:

  • ESBART JOAQUIM RUYRA (Blanes)
  • ESBART AMICS DE LA SARDANA (ST. Pere Pescador)
  • ESBART VEDRUNA (Palafrugell)
1994
  • ENSAMBLE FOLKLÓRICO DE CIUDAD JUÁREZ (Mèxic)
  • GRUP REPRESENTATIU D’ALEMANYA
1993
  • AHJOLAN TRANHUAJART (Finlàndia)
  • COROS I DANZAS SANT LUIS GONZAGA (Madrid)
  • SU DETENDENTSCHE POTS (Alemanya)
1992
  • COMHALTAR CEOTTORI EIREAM (Irlanda)
  • SA COLLA DE CAN BONET (Eïvissa)
  • AGRUPACIÓ DANSAIRE CASTELL SARROCA (El Penedès)
1991
  • COBLA LA PRINCIPAL DEL LLOBREGAT (Corbera del Llobregat)
  • GRUPPO DE COROS Y DANZAS DE ST.LUIS GONZAGA (Alcorcón – Madrid)
  • SEMBLANTE ARAGONÉS (Saragossa)
  • GRUPPO FOLKLORISTICO DI MOROLO (Roma – Itàlia)
  • ESBART OR I GRANA DE CANOES (Canoes – Catalunya Nord)
1990
  • KOSTA ABRASEVIC (Baka Palanca – Iugoslàvia)
  • ENSAMBLE FOLKLÓRICO CIUDAD JUÁREZ (Chihuhahuha – Mèxic)
  • COBLA DEL COL·LEGI DE SANTA MARIA (Blanes)
  • UNTZUETA EUSKAL DANTZA TALDEA (Laudio – Euskadi)
1989
  • ESCOLA DE COBLA DE CALELLA DE LA COSTA (Catalunya)
  • ESCUELA DE FOLKLORE NACIONAL DE PEDROLA (Saragossa)
  • RANCHO FOLKLÓRICO DE PARANHOS (Porto – Portugal)
  • BALLET FOLKLÓRICO NACIONAL D.I.P. TLAXCALA (Tlaxcala – Mèxic)
1988
  • GRUPPO FOLKLORISTICO DE CANTO Y BAILE DA RELVA (Illes Açores – Portugal)
  • ESCOLA DE MÚSICA PER A LA COBLA CONRAD SALÓ (La Bisbal – Baix Empordà)
  • BANDA DELS GEGANTS DE MATADEPERA (Matadepera)
  • COLLA SARDANISTA MAINADA (Olot)
  • SEMBLANTE ARAGONÉS (Saragossa)
  • BRATISLAVITSKY DETSKIY ZBOR (Txecoslovàquia)
  • ESBART DANSAIRE MARBOLENY JOVIAL (Les Preses)
1987
  • ASOCIACIÓN DE COROS Y DANZAS JOVELLANOS (Gijón – Astúries)
  • CHOIR MAYAKOVSKY (Bulgària)
  • CORAL D’AMAROSA (La Corunya – Galícia)
  • KEMEN DANTZA TALDEA (Irun – Uranzul)
1986

Commemoració del Xè aniversari de la nostra entitat.

  • ASSOCIACIÓ MUSICAL DEL EQUADOR (Equador)
  • DANZAS Y CANTOS DE FILIPINAS (Filipines)
  • INSTITUCIÓ CULTURAL I FOLKLÒRICA CATALUNYA (Barcelona)
  • ESBART MESTRE SIRÉS (Palafrugell)
  • GRUPPO FOLKLORISTICO MINOS (Reggio Calabria – Itàlia)
  • O.K.U.D. RAD (Belgrad – Iugoslàvia)
  • OR I GRANA DE CANOES (Canoes – Catalunya Nord)
  • RONDALLA DES PLA (Petra – Mallorca)
  • LE ROUCATIL (Vicdessos – França)
  • SEMBLANTE ARAGONÉS (Saragossa)
  • WELA WELASCO (Fernando Poo – Guinea Equatorial)

 

  • COBLA LA PRINCIPAL DE BANYOLES
  • COBLA-ORQUESTRA LA MARAVELLA
  • COBLA-ORQUESTRA MONTGRINS
  • COLLA SARDANISTA XALOC
  • COLLA SARDANISTA ROSSINYOLETS DEL FLUVIÀ
  • COLLA SARDANISTA SENZILLESA
  • COLLA SARDANISTA RIALLERA
  • COLLA SARDANISTA AIGÜETA
  • COLLA SARDANISTA MAIG
  • COLLA SARDANISTA FIGUERES
1985
  • CORO SAN IGNACIO (Gorizia – Itàlia)
  • GRUPPO FOLKLORISTICO CITTA DI CASTROVILLARI (Castrovillari – Itàlia)
1984
  • RANCHO FOLKLÓRICO SANTA CECÍLIA (Illes Açores – Portugal)
  • ASSOCIACIÓN UNIVERSITÁRIA DE DANZAS EL CANDIL (Madrid)
  • COBLA LA PRINCIPAL DEL LLOBREGAT (Cornellà de Llobregat – Catalunya)
  • ASSOCIACIÓN FOLKLÓRICA ASTURIANA LOS COLLACIOS (Gijón – Asturias)
  • MIXED SON CHOIR KYSUCA (Txecoslovàquia)
1983
  • KRESAKA EUSKAL DANTZA TALDEA (Sant Sebastià – Donòstia)
  • CORAL POLIFONICA LESTONAC (Cangas – Pontevedra)
  • BANDA MUSICAL UNIÓ SANTA CECÍLIA (Benicàssim – Castelló de la Plana)

Estas visualitzant les dades de l'any 2019.
Si vols veure els continguts d'edicions anteriors seleccionar l'any que vols consultar: